Anmälan tävlingsplanering 2019 / storforum

Välkommen på Östra MX årliga tävlingsplaneringsmöte lördag 19 jan kl 9,30-ca 16
på Blommenhof hotel i Nyköping

På agendan bla.

  • Eventa ambulans
  • Allvarlig olycka
  • Val av medlemmar i Östra MX
  • Information om SC, YMX, MX Outlet och Östra serien
  • Riksfinal för DM deltagare
  • Observationstävling för tjejer som vill köra SM
  • Sist men inte minst 2019 års Tävlingsplanering

Anmäl dig här

  • Visas aldrig men behövs för registrering av föreningsverksamhet.
För och efternamnKlubbTelefon
Christer HägglundVästerås MK070-9115489
Andreas ErikssonUppsala mk0705556165
Yvonne ArvidssonUpplands Väsby MK0764661458
Lars MöllerUpplands Väsby MK
Christer axemyrSträngnäs AMS0737628929
Lisa EnvallSmk Södermanland0704530571
Oscar KarlssonSmk Södermanland
Niklas WimanSMK Östgöta MC-Förening0763161495
Michael SchwartzSMK Östgöta MC-förening0703520827
Lennart GustafssonSMK Motala+46733208800
Sören ÖstlundSMK Kungsör0705527171
Patrik HellqvistSMK Kungsör070-639 05 18
Anders RingdahlSMK Kolmården0721766576
Johan GustavssonSMK Kolmården0705545113
Tonny NiklusSMK Kolmården0708470016
Tony LarssonSAMS0733503552
Mattias ÄdelSala msk0725656525
Marcus ÄdelSala msk0706491725
Patrik PetterssonÖstra MX070 743 20 22
Camilla BäckströmÖstra MX0704406517
Janne AnderssonÖstra MX070 642 01 97
Annica EkengrenÖstra MX+46702422840
Jan LindsundÖsthammars MK0702587621
Jan-Einar OxelmarkNynäshamns MCK070-7233218
Christer trybomNmck0723307268
Isak HolmNMCK0725035768
Andreas HolmgrenMX Stockholm070 5098300
Stefan SkansMSK Hammaren0708236036
Christer WesterlundMSK Hammaren0703808850
Micke StrandberghMK ORION0708-846428
Peter WernerssonLinköpings MS070-512 71 36
Timmy wernerssonLinköpings MS070-397 81 90
Marcus MarteliissonGöta ms0736793304
Anders larssonGöta ms0729114360
Tobias janssonFinspångs MS0705832224
Roger SvenssonFinspångs MS070-3469883
M.BlaadBoxholm
Lasse EnanderÅtvidabergs MCK0734182039
Ove EkengrenArlanda MC070 620 99 94

Östra distriktet

Östra distriktet

Svemo Motocrossektion

Svemo Motocrossektion

7 months ago

Hej
Vi tävlade vid Göta Ms i lördags men tappade bort transpondern med hållare på någonstans på parkeringen. Numret är 74 43 281 o den är registrerad på Edvard Sand i Svemo ta.
Håkan Sand
070 300 37 01
... See MoreSee Less

View on Facebook

7 months ago

Transponder borttappad i lördags 18/8 på NNU tävlingen vid Göta Ms (nr: 74 43 281 ), troligen i depån.
Håkan
070 300 37 01
... See MoreSee Less

View on Facebook

10 months ago

Östra MX

www.facebook.com/groups/271191649722433/permalink/966514763523448/ ... See MoreSee Less

View on Facebook

1 years ago

Östra MX

Titta på presentationen från dagens Storforum, läs protokollet och pricka in tävlingsdagarna för 2018 i din kalender, allt är publicerat på hemsidan.
www.ostramx.org

Tack för en väl genomförd dag alla närvarande!
... See MoreSee Less

View on Facebook