52 års racet Classic Motocross

 

5-6  AUGUST 2017

LINKÖPINGS MS and MCHK-RACING INVITES to the 52-YEAR RACE CLASSIC MOTOCROSS

OVE LUNDELL TROPHY CHALLENGE (OLT)
JEFF SMITH TROPHY (JST)
CLASSIC EUROPEAN TWIN SHOCK CHAMPIONSHIP (CETSC)
CEEC (Pre 90)
RUBEN MILDH.s MEMORIAL TROPHY

NORDIC CHAMPIONSHIP for CLASSIC SIDE CAR and 50cc Vintage Cup
                       

Anmälningsavgift: 750:-  alt 75 Euro, + 150:- för varje extra klass.
Betalning via Bg: 375-9578
Entry cost: 75 euro, or 750 skr + 150 skr for extra class.
Payment via IBAN SE78 8000 0848 0600 3097 8076 SWIFT SWEDSESS
 

Inbjudan     Invitation     Tidplan/Time schedule 
 

 


  

 Anmälan / ENTRY FORM
Klass / ClassStartnr / NoNamn / NameKlubb / ClubLand / CountryMCAnm.datum / Entry date
Klass 3 50cc Vintage Trophy551Markus DjursonJärva MKSwedenAncillotti2017-05-15
Klass 6 ETSC 50+73Michael BertilssonLMSsverigeHonda 3502017-05-16
Klass Sidvagn102Erkki SaloOriToiveFinlandEML/FOLAN2017-05-16
Klass 2 OLT13Tapio HartikainenHymkFinlandLito2017-05-16
Klass 1132Ville RintalaClassic motocross finlandFinlandSOH Matchless G80CS2017-05-17
Klass 2 OLT132Ville RintalaClassic motocross finlandFinlandSOH Matchless G80CS2017-05-17
Klass 6 ETSC -504Matti Kantoluotoimatran mootorikerho ryFinland 2017-05-17
Klass 5 500cc8Jukka PenttiläHyMKFinlandCZ2017-05-17
Klass 3 50cc Vintage Trophy25Kari KarjalainenHaninge MKSwedenScuderia AIM CRM2017-05-22
Klass 3 50cc Vintage Trophy263Alexander PalmerJärva MKSverigeMoto AIM CRM2017-05-22
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50575Thomas JohanssonLinköpings MSSverige 2017-05-24
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -5077Ronny HerlitscheTysklandTysklandKawasaki 500 -882017-05-25
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+55Jan Jannis Kristoffersen -Norgeyamaha yz 4902017-05-25
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+54Eirik Nilseng -Norgeyamaha yz 4902017-05-25
Klass 6 ETSC 50+13Clas JohanssonVimmerby MSSverigeHusqvarna 430 -832017-05-25
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -5096Andreas JohanssonCotvSHonda 250-882017-05-25
Klass 6 ETSC 50+711rolf JohanssonVimmerby MSSverigeHVA2017-05-25
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+600Jan-Einar OxelmarkNynäshamns MCKSwedenYamaha 360 -892017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+9Peter LöwgrenHelsingborgs MCKSVERIGE 2017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+699Lars LarssonUpplands-Väsby M.KSverige 2017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50163Marco GarverLimhamns MKSverigeHonda2017-05-26
Klass 6 ETSC 50+269Lars-Göran JonssonKCT VeteranernaSwedenHusqvarna 500 cr-832017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+269Lars-Göran JonssonKCT VeteranernaSverigeCagiva 250 WMX-892017-05-26
Klass 6 ETSC 50+6Per CarlssonSMK ÖstgötaSverigeHVA 2502017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+429Lennart Gustafssonsmk motalaSverige 2017-05-26
Klass Sidvagn378Niclas Gustavsson Cross och trial veteranerna / smk Gävle SwedenEml/Kawasaki 2017-05-26
Klass 6 ETSC 50+109Benny OscarssonÅMCKSvergie Yamaha YZ 465 19812017-05-26
Klass 6 ETSC -50170Christian SadolinALMKDenmarkHonda CR125 Elsinore2017-05-26
Klass 6 ETSC 50+171Torben SadolinALMKDenmarkYamaha YZ4652017-05-26
Klass 6 ETSC 50+93Göran LarssonKCT VeteranernaSverigeHusqvarna2017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+16Rolf RovikElgane Motorsykkel KlubbNorgeYamaha 2502017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -5082Joakim KarlssonTvärskogs MkSverige 2017-05-26
Klass 6 ETSC -50101Tobias KarlssonFliseryd MKSverige 2017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+26Morten FlåhagenLunner MXNorgeHonda CR 5002017-05-26
Klass 6 ETSC 50+26Morten FlåhagenKunner MXNorgeSuzuki RM 2502017-05-26
Klass 3 125cc1Göran CarlssonVarbergs MKSverige 2017-05-26
Klass 6 ETSC 50+1Göran CarlssonVarbergs MKSverige 2017-05-26
Klass 6 ETSC 50+32Johan Spångberg Uppsala MKSwedenHusqvarna2017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -5026Rickard EngmanSkara mkSverigeSuzuki RM2502017-05-26
Klass 6 ETSC 50+34Pär LarssonMx stockholmSverige Husqvarna 250 2017-05-26
Klass 2 OLT69Tommy KarlssonSMK Dala FalunSverigeSOH/Jawa 5202017-05-26
Klass 3 125cc69Tommy KarlssonSMK Dala FalunSverigePenton2017-05-26
Klass 3 125cc143Tomas JohanssonKctvSverigeCz1252017-05-26
Klass 4 JST Open Age143Tomas JohanssonKctvSverigeCz3802017-05-26
Klass 6 ETSC 50+399Ingvar KarlssonVarbergs MKSwedenHusqvarna 2502017-05-26
Klass 6 ETSC 50+181Peter ThornadtssonMSK HammarenSverigeKTM 4002017-05-26
Klass 6 ETSC 50+462Mats LejonSmk Dala FalunSverige 2017-05-26
Klass 6 ETSC 50+2GÖRAN Joffa JOSEFSSONSMK MOTALASVERIGEHVA 500cc 4 Takt.2017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+51Jan VoelknerGermanyGermany 2017-05-26
Klass 1158David SolanderNjurunda mkSverigeHusqvarna 4502017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -5061Peter Maddog AxelssonFolkare MKSverigeHonda 500 -902017-05-26
Klass 6 ETSC 50+119Michael Wallenryd Wallenryd EngelbrektssonBMK Uddevalla Sverige Husqvarna 250 -832017-05-26
Klass 6 ETSC 50+517Kenneth SöderlindSMK DALAFALUNSvergieHusqvarna2017-05-26
Klass Sidvagn56Marcus MagnussonSträngnäs AMSSverige/LettlandEML-Husaberg2017-05-26
Klass 5 500cc12Ulf EnvallMsk HammarenSverigeCheney BSA2017-05-26
Klass 6 ETSC 50+11Anders Jonasson-BeltinSkara MkSverigeMaico2017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50357Karl "Rekan" Anderberg Botkyrka MKSverigeYAMAHA YZ 125 -892017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50815Bengt "Flatte" AndrbergNynäshamns MCKSverige  2017-05-26
Klass 6 ETSC 50+129Per Sadolin PedersenALMKDanmarkHusqvarna 250cc 19832017-05-26
Klass 6 ETSC -50150Kenneth Sadolin PedersenALMKDanmarkHusqvarna 430cc 19832017-05-26
Klass 3 125cc142lars carlssonmsk hammarensverigemonark2017-05-26
Klass 6 ETSC 50+161Henrik Gustavsson SMK Trollhättan SverigeYamaha YZ 4652017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50352Mattias Bengtsson Kinds mk Sverige  2017-05-26
Klass 6 ETSC -50201Lars P. JørgensenFAM/DanmarkDanmarkHusqvarna2017-05-26
Klass 6 ETSC -50188Michael Andersson ÄLmsSe 2017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50188Michael AnderssonLmsSe 2017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+128Mikael EngmanVrigstad mkSverige Suzuki RM2502017-05-26
Klass 1530Carl-Erik EngströmCross o Trail vetSverigeTriumph 1957 500cc2017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+278Lars Åke WesterlundVCK ÅngeSverigeHonda2017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50113Michael CarlssonSkara MKSverige Honda CR250R 19892017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50325Jesse WesterlundVCK ÅngeSverigeHonda2017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -5072Erik MussehlMc Fichtenring Burg StargardGermanyHonda CR 250 89 2017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+3Herbert MussehlMc Fichtenring Burg StargardGermanyHonda CR 250 892017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50416Joakim EllvigSkara mkswekawasaki2017-05-26
Klass 6 ETSC 50+132Henrik SjöbergGötene MKSverige 2017-05-26
Klass 3 50cc Vintage Trophy68Johan SkoglundHuskvarna MKSwedenMoto Gerosa 2017-05-26
Klass 3 125cc68Johan SkoglundHuskvarna MKSwedenHusky 125 19742017-05-26
Klass 5 500cc68Johan SkoglundHuskvarna MKSwedenCZ 3802017-05-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+15Robert FosseidLunner motosportNorge 2017-05-26
Klass 6 ETSC -5017Patrik JohanssonKinds MKSweden 2017-05-27
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -5017Patrik JohanssonKinds MKSweden 2017-05-27
Klass 6 ETSC 50+168Joakim HedströmKinds MKSwedenHusqvarna 5002017-05-27
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50193Mike SeelerMc Gross GlienickeGermany 2017-05-27
Klass 3 125cc140Thomas AxelssonSMK KungsörSwedenMonark 1252017-05-27
Klass 4 JST Open Age52KAMIEL DE BRUEJMSBELGIUMYAMAHA YZ250A 19732017-05-27
Klass Sidvagn257Freddy MalmströmCross och trail /mk jämkeSverigeWasp Norton 9602017-05-27
Klass Sidvagn729Olav BekvikElgane Motorsykkel KlubbNorgeEML/Yamaha2017-05-27
Klass 6 ETSC 50+189roger anderssonumksverigesuzuki 3002017-05-27
Klass 6 ETSC 50+50Stefan Anderssson Försvarsmaktens Enduroklubb Sverige Husqvarna 500CR,832017-05-27
Klass 6 ETSC -50303Christian TufvessonVarbergs MKSverigeSimonini 2502017-05-27
Klass 6 ETSC 50+400Ronny TufvessonVarbergs MKSverigeKawasaki 2502017-05-27
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50262Johan HedströmKinds MKSweden 2017-05-27
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50261Eric HedströmKinds MKSwedenYamaha 2502017-05-27
Klass 6 ETSC 50+430Ola KarlssonSMK RonnebySverigeHusqvarna Cr 500 -832017-05-27
Klass 6 ETSC 50+488Bengt Allan KarlssonSMK RonnebySverige 2017-05-27
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50234Peter Skov LarsenALMKDanmarkHonda2017-05-27
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50814Peter SvenssonKinds mkSweden 2017-05-28
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+999Mats Tilldal Hallsbergs MKSverigeKTM 5002017-05-28
Klass 6 ETSC 50+180Timo LaineClassic Motocross FinlandFinlandMaico2017-05-28
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+601Anders SchultzSMK DalaSverigeHVA 510-872017-05-28
Klass 6 ETSC -50164Kim HolmqvistSmkdala falunSverige 2017-05-28
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+155Peter FränbergCross & TralveteranernaSwedenYamaha YZ 250 19892017-05-28
Klass 6 ETSC 50+155Peter FränbergCross & TrialveteranernaSwedenCZ 2502017-05-28
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+30Peter NormanCross & TrialveteranernaSverigeYamaha YZ2502017-05-28
Klass 3 50cc Vintage Trophy92Timo JärvinenTamMCFinlandAncillotti CR 50 -812017-05-28
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+92Timo JärvinenTamMCFinlandHonda CR 250 -882017-05-28
Klass 5 500cc158David SolanderNjurunda mkSverigeHusqvarna 4502017-05-28
Klass Sidvagn232Kjell ÖselinCross & Trail VeteranernaSwedenWasp/Norton 750 cc2017-05-28
Klass 4 JST 60+63Berno Fälttomelilla MKSvergeBSA2017-05-28
Klass Sidvagn148Tom " Dulin " LeretNMK Aurskog- HølandNorgeYamaha Wasp 1000ccm 19842017-05-29
Klass 5 500cc148Owe Fagerlund LeretNMK Aurskog- HølandNorgeCZ 360 19692017-05-29
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50297Ludvig AxellKinds mkSverigeHonda 250 19902017-05-29
Klass 6 ETSC -501Tino EißnerTeam VMX Deutschland  2017-05-29
Klass 6 ETSC 50+500Eckhard RogollDMVGermany 2017-05-29
Klass 6 ETSC 50+105Claessens JosJMSBelgium 2017-05-29
Klass 1175Bert-Ove OlofssonCICTVsviden 2017-05-29
Klass 6 ETSC 50+480Ari VentoniemiHyMkFinlandYamaha Yz 465 -812017-05-29
Klass 3 50cc Vintage Trophy115Brian ThomsenDansk classic crossDanmarkSWM MK 50 19812017-05-29
Klass 5 250cc199dan axelssoncross trail veteranernasverigehusqvarna 2502017-05-29
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+229Bjørn GadeFlmDKYz 250 19892017-05-29
Klass 5 500cc63ANTTI VARTIAINENHYKOKESuomiCZ 3802017-05-29
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+63ANTTI VARTIAINENHYKOKESuomiKawasaki KX 5002017-05-29
Klass 6 ETSC -50900Minna ValonenHYKOKEFINLANDYAMAHA 400 YZ2017-05-29
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -5092Jimmie LarssonMx StockholmSverige 2017-05-29
Klass 3 125cc199dan axelssoncross trail veteranernasverigehusqvarna 1252017-05-30
Klass 6 ETSC -5046Tommy GustafssonHuskvarna MKSverigeHusqvarna 4302017-05-30
Klass 5 500cc46Tommy GustafssonHuskvarna MKSverigeHusqvarna 4002017-05-30
Klass 6 ETSC -50414Lars HedenskogNord Syd MKSverigeHVA TC 500 -842017-05-30
Klass 6 ETSC 50+157Jarmo VentoniemiHyMkFinlandYamaha YZ 4652017-05-30
Klass 6 ETSC -505Mikael JohanssonSkara MKSwedenYamaha Yz 4652017-05-30
Klass 6 ETSC 50+250Niels Jørgen ThomsenDansk Classic Cross/Hjørring Motor SportDanmarkHusqvarna 250 CR, 19822017-05-30
Klass 6 ETSC 50+37Hans-Ronald HohlwegBorg MCKNORGEYamaha YZ 4652017-05-30
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+820Jan KingelinMX StockholmSverige 2017-05-30
Klass 3 250cc72Kenneth Hjalmarssoncross o trailveteranernasverigeCz-2502017-05-31
Klass 2 OLT71Cai LarsenMCSDanmarkMatchless2017-05-31
Klass 1160Björn Blombergcross trail veteranernaSwedenhusqvarna silverpil2017-05-31
Klass 3 50cc Vintage Trophy160Björn Blombergcross trail veteranernaSwedenmonark 50mx2017-05-31
Klass 3 250cc73Conny Månssoncross & trailveteranernaSverigeCZ 250 19692017-05-31
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+36Tommy Andersson Helsingborg Sverige Honda CR250 2017-05-31
Klass 6 ETSC 50+120Magnus JohanssonBorlänge mkSverige 2017-05-31
Klass 3 250cc62Ari LahtiKarkMKFinland 2017-05-31
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -5076Kristoffer RexvikLimhamns MKSverigeYamaha YZ250-892017-05-31
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+34Tom Nygren Nmk Gardermoen Norge Yamaha yz 2502017-05-31
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50116Kim DubriangLimhamns MKSverigeDpa Suzuki 2017-05-31
Klass 1114Sven-Erik KarlssonTöreboda MKSwedenMathchless G80CS2017-05-31
Klass 6 ETSC -5015Anders SydborgLMCSverige 2017-06-02
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -5015Anders SydborgLMSSverige 2017-06-02
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+571Jimmie ErikssonVästerås MKSwedenHONDA CR5002017-06-02
Klass 2 OLT19Kenthy HåkanssonTomelilla MKSwdenSOH Hedlund2017-06-02
Klass 4 JST Open Age65Kenneth PetterssonfmckSverigeBSA2017-06-02
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -5089Kjetil EngelstadJevnakerNorwayYamaha yz 2502017-06-02
Klass 4 JST 60+198Roland GustafssonArlanda MCSverigeCZ 3802017-06-02
Klass 5 500cc24Per EliassonSkara MKSEHiroshima Atom 4502017-06-03
Klass 6 ETSC -5024Per EliassonSkara MKSEYamaha YZ 4652017-06-03
Klass 2 OLT22Per SUNDELIUSMK StencrossarnaSwedwnTriumph SOH2017-06-03
Klass 6 ETSC 50+251Jens Jørgen PedersenDCC-Hjørring Motor SportDanmarkHusqvarna 2502017-06-03
Klass 4 JST Open Age112Flemming VadHdMKDKBSA2017-06-04
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+112Flemming VadHdMKDKFV Honda2017-06-04
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50271Gunhind Lee Pedersen HdNKDKFV Honda2017-06-04
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+32Sven-Erik GustavssonSkara MKSverigeSuzuki 5002017-06-04
Klass 6 ETSC 50+465Car-Anders BerthagGetinge MKSwedenYamaha 465 -802017-06-04
Klass 6 ETSC -50313Mikael BerthagGetinge MKSweden 2017-06-04
Klass 3 125cc231Tommy JohanssonAlingsås MCKSweden 2017-06-04
Klass 3 250cc231Tommy JohanssonAlingsås MCKSweden 2017-06-04
Klass 3 250cc194Stig AnderssonAlingsås MCKSweden 2017-06-04
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50493Jimmy HedenskogUpplandsväsby MKSverigeHusqvarna 5102017-06-04
Klass 3 250cc380Lars AttesjöCross o TrialveteranernaSverigeCZ250 19692017-06-05
Klass 4 JST Open Age380Lars AttesjöCross o TrialveteranernaSverige 2017-06-05
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+7Andy ElliottUKUnited KingdomHusqvarna 510 TC 19892017-06-05
Klass 4 JST 60+60Jörgen AhlströmMK StenkrossarnaSwedenBSA Victor GP2017-06-05
Klass 5 250cc65Lasse RantanenHeMkFinlandMaico 250-732017-06-05
Klass 6 ETSC 50+65Lasse RantanenHeMkFinlandKawasaki KLX 2502017-06-05
Klass 6 ETSC 50+397Johan MillingSMK DALASverigeHVA 280 -822017-06-05
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50250Lasse HenrikssonVästerås MKSverige 2017-06-05
Klass 5 500cc163Marco GarverLimhamns MKSverigeCZ2017-06-06
Klass 6 ETSC 50+35Lasse MartinssonGetinge MKSverigeMaico2017-06-06
Klass 6 ETSC 50+70Peter BjörklundVästeråsSwedenSuzuki RM 2017-06-06
Klass 5 250cc105Kim EnvallMsk HammarenSverigeHusqvarna 2017-06-06
Klass 4 JST Open Age18Britton EskengrenCoTVSverigeBsa b 502017-06-06
Klass 3 125cc337Bengt LagerbladMK FalconSverigeSimonini 125 -742017-06-06
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+23Per BlomAMF SödertäljeSWEHVA CR250 862017-06-07
Klass 4 JST 60+90Kent AnderssonSMK KristianstadSverigeBSA Victor2017-06-07
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50211Tomas PersSMK DalaSweHonda 250 -892017-06-07
Klass Sidvagn200Michael Den forskrekkiligeCross å trialveteranerSvearikeTriumphmopeder wasp2017-06-07
Klass Sidvagn163Marco GarverLimhamns MKSverige 2017-06-08
Klass 2 OLT4Wolfgang BüttnerMCV Rhein-Main in DMVDeutschland - GermanyHusqvarna 5002017-06-08
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -5033peter bergqvistsmkdalasverige 2017-06-08
Klass 5 500cc56Sten-Inge JohanssonTöreboda MkSverigeHva 4002017-06-08
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -5081ROGER ANDERSSONTöreboda MKSWEDEN 2017-06-09
Klass 6 ETSC -50122Jimmy BäckströmNynärhamns mckSverigeHva 4302017-06-09
Klass 4 JST 60+195Jakke ValtonenClassicMx FinFinlandBSA B442017-06-09
Klass 3 250cc206Kent RoosCross o trail veteranernaSverige 2017-06-09
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -506Johan JanssonMA-Lerum Sverige 2017-06-09
Klass 6 ETSC 50+573Claes ElmgrenFmck BoråsSverigeHusqvarna 4302017-06-10
Klass 6 ETSC 50+193Ingvar Eklundfolkare mkSverigemaico 4902017-06-11
Klass 4 JST Open Age12Martin RamsøeMoss MC klubbNorge 2017-06-12
Klass 5 500cc6Peder RamsøeMoss MC klubbNorgeHusqvarna 400 cross2017-06-12
Klass 3 125cc37Kenneth AhlströmSMK DalaSwedenYamanda 125 Twin2017-06-12
Klass 5 250cc37Kenneth AhlströmSMK DalaSwedenKawasaki 250 -742017-06-12
Klass Sidvagn379Jonny NilssonCross&Trial VeteranernaSverigeYamaha EML 9802017-06-12
Klass 4 JST 60+15Urs HäusermannOMCSchweiz (CH)BSA2017-06-13
Klass 3 125cc168JONAS BjörkmanSmk Gullspång Sverige  2017-06-13
Klass Sidvagn259Frank LarsenKøge Sport MotorklubDanmarkLarbey 359 / Wasp2017-06-13
Klass 3 50cc Vintage Trophy67Peter SjööCross o trailSverigeSimonini sf12017-06-14
Klass Sidvagn007Ib HansenKSMDKWASP/NORTON2017-06-14
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50255Thomas Nielsen HMS Dk Honda cr 250 892017-06-14
Klass 6 ETSC -5040Ricky IvarssonSotenäs MccSverige 2017-06-14
Klass 3 50cc Vintage Trophy12Tero LindholmHyvinkää FINLANDFINLANDMotoAim 19762017-06-15
Klass 6 ETSC -50270Andreas LundgrenCross Trial VeteranernaSverigeEksjö Honda 382cc -76 2017-06-15
Klass 3 50cc Vintage Trophy9Peter LöwgrenHelsingborgs MCKSVERIGESimonini2017-06-15
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -5097Felix JohanssonKinds MKSverige 2017-06-15
Klass 5 250cc144Martin AxelssonFMCK BoråsSwedenHusqvarna 250 -742017-06-16
Klass 3 50cc Vintage Trophy8Henrik EklöfMk ran Askersund Sweden Swm2017-06-16
Klass Sidvagn507Olav DalåsenMoss MC-klubbNorgeHeos BMW2017-06-16
Klass 3 50cc Vintage Trophy121Torben PedersenBmckDanmarkPuch2017-06-17
Klass 1141PeO HedenskogKCoTVSverigeMonark 500 19592017-06-17
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+678Thomas Malmquistfolkare mksverigemaico2017-06-18
Klass 2 OLT11Kaarlo SalonenTuMKFinlandHusqvarna 500 19642017-06-19
Klass 4 JST Open Age13Clas JohanssonVimmerby MSSverigeHusqvarna 400 -742017-06-19
Klass 178Ulf ErikssonKCTVSverigeHedlund 500 -592017-06-19
Klass 6 ETSC 50+71Sven IvarssonSotenäs MCCSverige 2017-06-19
Klass 6 ETSC 50+390Tomas ÖhlundFolkare MK-sverigeHVA CR 5002017-06-20
Klass 1124Anders JanssonFörsvarsmakten SweJawa 250 -592017-06-20
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+124Anders JanssonFörsvarsmaktenSweKawasaki 250 -892017-06-20
Klass 6 ETSC 50+79jean paul claessenvmcnbelgium 2017-06-20
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -5057Jonas SjöbergIlstorp mkSverigeHonda cr 250 19902017-06-20
Klass 4 JST 60+43Lars Envall43SverigeCheney BSA2017-06-20
Klass Sidvagn296Mats RisbergBmk UddevallaSverigeMaico/eml2017-06-21
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50711Erik Bengtsson Mc Alingsås Sverige Honda2017-06-23
Klass 2 OLT91Sölve LindersonVimmerby msSverigeJawa/Wasp2017-06-25
Klass 3 250cc622Timo JärvinenTamMCFinlandCZ2017-06-25
Klass 4 JST Open Age27Hans AstorssonUllareds MKSverigeCZ3802017-06-25
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+21Teddy FränbergCross och trailer veteranernaSverigeKawasaki 250-882017-06-25
Klass 6 ETSC 50+156Finn WagnerHanherred Motor KlubDanmarkHonda CR 2502017-06-26
Klass 3 125cc150Ove Pompen PerssonSmk Dala FalunsverigeHonda Elsinore2017-06-26
Klass 5 500cc150Ove Pompen PerssonSmk Dala Falunsverige 2017-06-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+43Morten PedersenStrömstad Motor KlubbSweden 2017-06-26
Klass 5 250cc78Gerd LöfflerMCV Rhein-Main - DeutschlandDeutschland 2017-06-27
Klass 3 50cc Vintage Trophy38Peter AnderssonKct veteranernaSverige 2017-06-27
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+191Niklas JonssonSMK DalaSverigeYamaha YZ 250 19872017-06-28
Klass 5 500cc191Niklas JonssonSMK DalaSverigeHusqvarna 450 CR 19732017-06-28
Klass 6 ETSC -50370Marcus LinderMockfjärd MKSwedenHusqvarna TE5102017-06-28
Klass 3 50cc Vintage Trophy85magnus johanssoncotvsktm /Brinkman2017-06-28
Klass Sidvagn106Lars HildbrinkÄlvängens motorklubbSverigewasp/yamaha2017-06-28
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50275Morten JustesenMMKDenmarkHonda CR250 19892017-06-29
Klass 3 50cc Vintage Trophy112Urban HagmanArlanda MCSverigeSimonini2017-06-30
Klass 6 ETSC 50+112Urban HagmanArlanda MCSverigeMaico2017-06-30
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+112Urban HagmanArlanda MCSverigeMaico2017-06-30
Klass 3 250cc302Lars IngvarssonMalungs MKSverigeHVA 250 -692017-06-30
Klass 3 50cc Vintage Trophy123Tomas CösterSMK ÖSTGÖTASWEDENANCILLOTTI2017-06-30
Klass 5 250cc95Bo KarlssonVimmerby MSSEHusqvarna2017-07-02
Klass 5 250cc87Mats SvenssonNordanstigs MKSverigeHusqvarna -742017-07-02
Klass 6 ETSC -5088Kevin IvarssonSotenäs MCCSverigeSuzuki2017-07-02
Klass 2 OLT257Bengt BengtssonVarbergs MKSverige SOH Jawa2017-07-02
Klass 3 125cc94Håkan ErlandssonKungsbacka MASwedenmonark2017-07-02
Klass Sidvagn168Daniel TallbergMSK HammarenSvergie 2017-07-02
Klass 3 125cc615Per olov PrintzSätersmkSverige 2017-07-03
Klass 4 JST 60+114Oost OostraKNMVBelgium 2017-07-04
Klass 6 ETSC 50+18per jørgensenksmdksuzuki2017-07-04
Klass 5 500cc178Patrik AnderssonCross o trial veteranernaSverige 2017-07-04
Klass 6 ETSC 50+53Jouni HultSipoon MoottorikerhoFinlandCZ 2502017-07-04
Klass 2 OLT78Olav BirkemoseDCCDanmarkTriumph2017-07-05
Klass 174ebbe jørgensenfmsdanmarkmatchelss2017-07-05
Klass 6 ETSC -50133Johnny ThomsenHjørring motor sportDanmarkSuzuki rm 125 19802017-07-05
Klass 4 JST 60+221Juhani HimmanenHMKFinlandBSA 441 Victor2017-07-05
Klass 4 JST 60+500Jukka AholaHelsingfors MCFinlandBSA B502017-07-05
Klass Sidvagn169Robin KarlssonVeinge mckSverigeEML / Zabel2017-07-06
Klass 3 50cc Vintage Trophy661Rickard BoijaTäby MKSverigeAIM2017-07-06
Klass 3 50cc Vintage Trophy222Jonny MagnussonKungsbacka maSverigeSimonini2017-07-06
Klass 5 250cc358Lisa EnvallSmk södermanlandSverige 2017-07-06
Klass 5 500cc538Oscar KarlssonSMK Södermanland Sverige  2017-07-06
Klass 3 50cc Vintage Trophy27Johan KistemakerAB Racing TeamHollandAljo VHS Kreidler2017-07-06
Klass 3 50cc Vintage Trophy1Geert BreemerAB Racing TeamHollandHe-Ja Sachs2017-07-06
Klass 4 JST Open Age142Frederik Wissing AndersenHdMkDanmarkBSA B442017-07-07
Klass 6 ETSC -50251Are Wergeland KrogHMKNorgeHusqvarna 250 CR 19822017-07-07
Klass 2 OLT54Hannu KojommkFinlandJawa 500 -632017-07-07
Klass 3 50cc Vintage Trophy203Peter LundfeldtHallsbergs mkSwedenSIMONINI SF1 782017-07-09
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+221ove hansenRMSDKKX 5002017-07-09
Klass 2 OLT41Jan IsgrenC&TSverigeHusqvarna 500 -622017-07-09
Klass Sidvagn-Tommy RosengrenC&TSverigeYamaha/EML2017-07-09
Klass Sidvagn33Gunter RichterBremen TysklandTysklandNorton2017-07-09
Klass 2 OLT414Lars HedenskogNord Syd MKSverigeHedlund2017-07-09
Klass 3 50cc Vintage Trophy202joakim Lundfeldthallsberg mkSverigesimonini sf12017-07-10
Klass 2 OLT22jo roelofsvmcnnl 2017-07-10
Klass 2 OLT47Derk RattinkHamac HarfsenHolland 2017-07-10
Klass 169Leo UroSVKMKFinlandTriBsa2017-07-10
Klass 2 OLT69Leo UroSVKMKFinlandTriBsa2017-07-10
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50612Richard KitzbergerUpplands Väsby MKSwedenHonda 2017-07-11
Klass 199Christer KarlssonNyköpings MSSverige 2017-07-11
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50180Mads HaldDccDkYamaha 250 19892017-07-11
Klass 6 ETSC 50+20Jan William NielsenMCSDKHusqvarna2017-07-11
Klass 5 500cc46Timo LahtiKarkMKFinlandCZ 3802017-07-12
Klass 3 50cc Vintage Trophy4Anne BreemerAB Racing TeamHollandHe-Ja Sachs2017-07-12
Klass 3 50cc Vintage Trophy13Feike ZeldenrustAB Racing TeamHollandFZS Kreidler 19652017-07-12
Klass 2 OLT54Bendt PreusFAMDanmark 2017-07-13
Klass 4 JST Open Age122Ole DegnFAMDanmarkHusqvarna2017-07-13
Klass 3 50cc Vintage Trophy187Sven ÅhmanBok Uddevalla Sverige  2017-07-13
Klass 6 ETSC -50123Mikael OlsonNynäshamns mckSverigeHusqvarna 430 19832017-07-13
Klass 6 ETSC 50+820Risto LipponenClassic motocros finlandFinlandKtm 2502017-07-15
Klass 1520Helmut BlahuschMsk HammarenSverigeMatchless 500 19572017-07-15
Klass 2 OLT104Skot Bro SørensenH.M.C.DanmarkJAWA Sune Olson2017-07-16
Klass 4 JST 60+5jacob arkemaknmvnederland 2017-07-16
Klass 5 250cc17Kyösti HartikainenHymkFinland 2017-07-17
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+651Jan-Olof MartinssonGammalkilsMKSverige 2017-07-17
Klass 7 CEEC (EVO Cup) 50+31Peter HanssonDonkelo race SkövdeSKTM2017-07-17
Klass 2 OLT49mogens jensenfms danmarkSOH Jawa2017-07-18
Klass 5 250cc971jörgen karlssonupplandsväsby mksverigehusqvarna 250 742017-07-21
Klass 6 ETSC 50+282ROLF GRAAEksmDENMARK 2017-07-22
Klass Sidvagn85Andreas MattssonämkOspecificerat län (Sverige)honda 500 vmc2017-07-22
Klass 1306Joachim NilssonC&TSverigeAriel HS2017-07-23
Klass 4 JST 60+4Sören JohanssonKCT VeteranernaSverigeBSA2017-07-24
Klass 5 500cc27Ilkka TryggLoSMKFINLANDCZ 3602017-07-24
Klass 2 OLT319Kenneth FlinkSmk Dala FalunSverige 2017-07-24
Klass 4 JST Open Age225Tobias AnderssonÖrebro mkSverige 2017-07-25
Klass 4 JST Open Age224Rolf BernhardssonSMK ÖrebroSverigeHusqvarna2017-07-25
Klass 6 ETSC 50+224Rolf BernhardssonSMK ÖrebroSverigeATK 5602017-07-25
Klass 4 JST 60+18per jørgensenksmdksuzuki tm 4002017-07-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -5062Teddy GustafssonHelsingborgs MCKSweden 2017-07-26
Klass 7 CEEC (EVO Cup) -50428Pär HammarstrandUpplands VäsbySverigeKawasaki 2017-07-27
Klass 6 ETSC -50526Hanna Olsson SjöbergUVMKSverigeHusky 250 19832017-07-27
Klass 4 JST Open Age58Kjell CarlgrenKCTSwedenHusqvarna 19642017-07-29
Klass 3 250cc312Lennart ErikssonAMFÅrsundaSverigecz2502017-07-30
Klass Sidvagn307Ragnar KarlssonCross o Trial VeteranernaSverige 2017-08-02
Klass 3 50cc Vintage Trophy200Dennis LindbergVästerås MKSwedenYamaha YZ50R2017-08-02
Klass 3 50cc Vintage Trophy6Petra johansson Msk hammarenSverige 2017-08-02
Klass 3 50cc Vintage Trophy4Jonathan MagnussonAlfta-Edsbyn mckSverigeSimonini2017-08-02
Klass 3 50cc Vintage Trophy3Patrick JohanssonMSK HammarenSverigeAspes2017-08-02
Klass 6 ETSC -50183Ronnie StormlyDanmarkDanmarkSuzuki RM4002017-08-03

 Lägg till rad       

 Text/HTML Minimera
Använd modulens funktionsmeny för att redigera dess innehåll